امروزه گوجه فرنگی های گیلاسی مدرن هستند

چندین مطالعه مولکولی ساختار ژنتیکی جهانی را در SLL آشکار کرده و آن را به چهار گروه عمده تقسیم کرده است: فرآوری، بازار تازه، گیلاس و گوجه فرنگی سنتی.
سه گروه اول مربوط به انواع گوجه فرنگی مدرنی بود که توسط پرورش دهندگان در قرن بیستم ایجاد شد، که با کاربردهای مختلف آشپزی آنها و با ورود ژن های گونه های وحشی، عمدتاً برای افزایش گل رز آبی مقاومت به بیماری و همچنین توسعه ارقام جدید مشخص می شد.
در مقابل، ارقام سنتی (در این مطالعه، وینتیج، بومی‌ها و ارثیه‌ها مترادف با سنتی در نظر گرفته می‌شوند) ارقامی هستند که توسط کشاورزان سنتی با اصلاح شهودی توسعه یافته و کشت شده‌اند چگالی جیوه (در واقع، برخی از آنها هنوز به صورت محلی کشت می‌شوند. )
قبل از ظهور برنامه های اصلاحی سیستماتیک. پارک و همکاران (2004) به تمایز ژنتیکی بین ارقام سنتی و مدرن پی بردند.
تجزیه و تحلیل‌های جامع‌تر با استفاده از پانل ژنوتایپینگ پروژه هماهنگ شده کشاورزی، متشکل از 7720 پلی‌مورفیسم تک نوکلئوتیدی (SNPs) (Sim et al., 2012a)، گروه‌های تازه، فرآوری و سنتی قبلاً توصیف شده را تأیید کرد.
این مطالعات همچنین دو خوشه اضافی را پیدا کردند که بین SLL و SP مربوط به گوجه فرنگی های گیلاسی کشت شده و وحشی هستند و وضعیت گوجه فرنگی گیلاسی خواص شیره انگور برای کودکان را روشن کرد.
برخی از میان آنها SLC منشاء گرفته از آمریکای جنوبی، مزوامریکا، و مناطق نیمه گرمسیری، و بقیه گوجه فرنگی های گیلاسی مدرن هستند که از هیبریداسیون SLL کشت شده با SP وحشی به دست می آیند.
علاوه بر این، تجزیه و تحلیل نادری نشان داد که SLL و SLC سنتی خارج از پرو و اکوادور تنوع ژنتیکی گوجه فرنگی امروز بسیار کمتری نسبت به SP و SL پرو و اکوادور دارند.
 • منابع:
  1. European traditional tomatoes galore
 • تبلیغات: 
  1. استفاده از گلدان های پلاستیکی در باغبانی
  2. بلوک آپارتمانی که از جنس آجر است
  3. انگشتر معروف زمان اسکندر مقدونی
  4. فروشگاه بزرگ همیشه منسجم از پالتو متنوع

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.