اجاق‌های گازی اغلب مهم‌ترین منبع داخلی هستند

دی اکسید نیتروژن در خانه ها هم از هوای بیرون که در داخل خانه نفوذ می کند و هم از منابع داخلی می آید. ترافیک جاده ای مهم ترین منبع در فضای باز است. جای تعجب نیست که اجاق گاز رومیزی دست دوم سطوح نزدیک به جاده های اصلی بالاتر هستند.

اجاق‌های گازی اغلب مهم‌ترین منبع داخلی هستند و مشعل‌های بزرگی که طولانی‌تر کار می‌کنند سهم بیشتری دارند.

موقعیت صنعت گاز این است که اجاق گازها منبع جزئی آلاینده های هوای داخل ساختمان هستند. این در برخی از خانه‌ها صادق است، به‌ویژه با توجه به نوردهی‌هایی که به‌طور میانگین ارکوپال جدید در طول ماه‌ها یا سال‌ها انجام می‌شود.

اما خانه‌های زیادی هستند که اجاق‌های گازی در آن‌ها بیشتر از آلودگی ناشی از منابع بیرونی به میزان دی‌اکسید نیتروژن داخلی کمک می‌کنند، به‌ویژه برای قرار گرفتن در معرض کوتاه‌مدت در زمان پخت و پز.

به عنوان مثال، مطالعه ای در کالیفرنیای جنوبی نشان داد که تقریباً نیمی از خانه ها از استانداردهای بهداشتی بر اساس بالاترین ساعت غلظت دی اکسید نیتروژن فراتر رفته اند، تقریباً به طور کامل به دلیل انتشار گازهای گلخانه ای در داخل خانه.

چگونه یک اجاق گاز می تواند بیشتر از یک بزرگراه پر از وسایل نقلیه در قرار گرفتن در معرض شما کمک کند؟ پاسخ این است که آلودگی در فضای باز در یک منطقه بزرگ پخش می شود، در حالی که اسکاج قلاب بافی آلودگی داخلی در یک فضای کوچک متمرکز می شود.

دی اکسید نیتروژن تنها آلاینده نگران کننده اجاق گاز نیست. برخی از آلودگی ها با اثرات بالقوه بر سلامت انسان و آب و هوای زمین زمانی رخ می دهد که اجاق ها حتی روشن نیستند.

یک مطالعه در سال 2022 تخمین زد که اجاق گازهای ایالات متحده که مورد استفاده قرار نمی گیرند متان گازی بی رنگ و بی بو که جزء اصلی گاز طبیعی است در سطحی که به اندازه 400000 اسب خودرو گرما را در اتمسفر به دام می اندازد، منتشر می کنند.

 • منابع:
  1. ?Is your gas stove bad for your health
 • تبلیغات: 
  1. به کارگیری ایزوگام برای آتش نشانی
  2. فواید باورنکردنی از خاصیت هویج
  3. پلمپ رستورانی در تهران که همبرگر گوشت خرس سرو می کرد
  4. میز اداری که به هیچ عنوان نمی شکند