کنجد سفید فله بخورید تا دچار ریزش مو نشوید

دانه‌های کنجد سفید فله دانه‌های ریز و غنی از روغن هستند که در غلاف‌های گیاه Sesamum indicum رشد می‌کنند.

دانه های بدون پوسته پوسته بیرونی و خوراکی دست نخورده دارند، در حالی که دانه های پوست کنده بدون پوسته هستند.

پوسته به دانه ها رنگ قهوه ای طلایی می دهد. دانه های پوست کنده رنگ سفید مایل به زردی دارند اما وقتی بو داده می شوند قهوه ای می شوند.

دانه های کنجد فواید بالقوه زیادی برای سلامتی دارند و هزاران سال است که در طب سنتی مورد استفاده قرار گرفته اند. آنها ممکن است در برابر بیماری قلبی، دیابت و آرتریت محافظت کنند.

با این حال، ممکن است لازم باشد مقادیر قابل توجهی تعداد انگشت شماری در روز برای به دست آوردن مزایای سلامتی بخورید.

نبع خوب فیبر
سه قاشق غذاخوری (30 گرم) دانه کنجد بدون پوست، 3.5 گرم فیبر را فراهم می کند که 12 درصد از مصرف روزانه مرجع (RDI) است (منبع مورد اعتماد، 3 منبع معتبر).

از آنجایی که میانگین مصرف فیبر در ایالات متحده تنها نیمی از RDI است، خوردن منظم دانه کنجد می تواند به افزایش مصرف فیبر شما کمک کند.

فیبر برای حمایت از سلامت دستگاه گوارش به خوبی شناخته شده است. علاوه بر این، شواهد رو به رشد نشان می دهد که فیبر ممکن است در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان های خاص، چاقی و دیابت نوع 2 نقش داشته باشد.

کنجد

خلاصه
یک وعده 3 قاشق غذاخوری (30 گرم) دانه کنجد 12 درصد از RDI فیبر را تامین می کند که برای سلامت گوارش شما حیاتی است.

2. ممکن است کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش دهد
برخی از مطالعات نشان می دهد که خوردن منظم دانه کنجد ممکن است به کاهش کلسترول و تری گلیسیرید بالا کمک کند – که عوامل خطر برای بیماری قلبی هستند.

دانه کنجد شامل 15 درصد چربی اشباع شده، 41 درصد چربی غیراشباع چندگانه و 39 درصد چربی تک غیراشباع است (منبع مورد اعتماد 3).

تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف بیشتر چربی‌های چند غیراشباع و تک غیراشباع نسبت به چربی‌های اشباع شده ممکن است به کاهش کلسترول و کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند.

علاوه بر این، دانه‌های کنجد حاوی دو نوع ترکیب گیاهی – لیگنان‌ها و فیتواسترول‌ها – هستند که ممکن است اثرات کاهش کلسترول نیز داشته باشند.

هنگامی که 38 نفر با چربی خون بالا روزانه 5 قاشق غذاخوری (40 گرم) دانه کنجد پوست کنده را به مدت 2 ماه خوردند، 10٪ کاهش کلسترول “بد” LDL و کاهش 8٪ تری گلیسیرید را در مقایسه با گروه دارونما تجربه کردند.